28/06/2018

44è Concurs Pintura Ràpida i 48è Concurs Pintura Local

Els guanyadors del 44è Concurs Pintura Ràpida i del 48è Concurs Pintura Local, han sigut Celia Sánchez i l’olesana Mònica Jiménez, respectivament.

El dissabte dia 16 de juny de 2018 es realitzà el 48è Concurs Pintura Local, i el 44è Concurs Pintura Ràpida organitzats per la Fundació Escola Municipal d’Arts i Oficis, amb un total de 43 artistes inscrits.

Els participants del concurs de Pintura Local podien segellar les teles en blanc a partir del 2 de maig i presentant les obres el dissabte 16 de juny a la Casa de Cultura. Es van inscriure un total d’11 artistes locals.

Els participants de Pintura Ràpida van realitzar les seves obres el dissabte 16 de juny a partir de les 8.00 matí, essent l’hora límit d’entrega dels quadres les 19.00h. Aquest any hi participaren 32 pintors provinents d’arreu de Catalunya.

El tema dels treballs es centrà en el paisatge urbà d’Olesa de Montserrat i el seu terme municipal.

El lliurament de premis es realitzà el mateix 16 de juny a les 20.00h a l’Auditori de la Casa de Cultura, de mà del Regidor de Festes Sr. Jordi López, la directora de l’Escola, Mercè Segura, els membres del jurat i els patrocinadors dels premis.

Les obres presentades al 44è Concurs Pintura Ràpida i al 48è Concurs Pintura Local van ser exposades a la Sala d’Exposicions de la Casa de Cultura, del 20 de juny fins al 8 de juliol de 2018.

No us perdeu totes les obres i les fotografies de l’acte al nostre Facebook.

 

Guanyadors dels concursos Pintura Ràpida i Local

 

44è Concurs Pintura Ràpida

 

Premi Ajuntament d’Olesa de Montserrat Celia Sánchez
Premi Fundació Escola Municipal d’Arts i Oficis Juanjo Valeros
Premi Daina-Isard Joan Carles Pérez
Premi Recreatius Olesa Joan Vila Arimany
Premi Col·lectiu Pintors d’Olesa Joan Josep Català
Premi Col·lectiu Pintors d’Olesa Julio Garcia Iglesias
Obres guanyadores del 44è Concurs Pintura Ràpida

 

 

48è Concurs Pintura Local

 

 

1r premi Comunitat Minera Mònica Jiménez
2n premi Cal Caspe José Antonio Franco
2n premi Gabinet d’Assessors Antoni Pérez Carme Cascante
3r premi G&L Assessors, Bras-Cars i Sancho Joier Joaquim Creus
3r premi Àmbit Assessors Manuel Nieto
4rt premi Decomarc Encarnació Batlle
5è premi Cal Baldiró Josep Ramon Surroca
Accèsit Albert Graells
Premi Especial Art Jove Neus Redondo
Obres guanyadores del 48è Concurs Pintura Local